Turbulencje kadrowe w Enea Czarni Radom przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi

Sezon PlusLigi wkrótce się rozpocznie, ale Enea Czarni Radom boryka się z trudnościami w składzie zespołu. Problemem jest pozycja rozgrywającego, która stała się niewiadomą po wykluczeniu jednego z graczy z powodu kwestii zdrowotnych. Aby temu zaradzić, kierownictwo klubu postanowiło podjąć próbę przetestowania zawodnika z Ukrainy, Witalija Parhamienkę.

Kwestia składu zespołu Enea Czarni Radom na nadchodzący sezon PlusLigi jest niejasna. Wynika to głównie z problemów zdrowotnych Mateusza Biernata, który musiał przejść operację kręgosłupa. W związku z tym, drużyna musi poszukać alternatywy na stanowisko rozgrywającego.

Dodatkowo, sytuacja komplikuje się przez fakt, że Vuk Todorović dołączy do drużyny znacznie później niż reszta. Obecnie trenuje on z reprezentacją Serbii na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich.

Jako odpowiedź na braki personalne na stanowisku rozgrywającego, Igor Gniecki przystąpił do treningów z drużyną radomską. Klub poinformował również, że Witalij Parhamienko, gracz z Ukrainy, został zaproszony do Radomia na testy. Będzie miał okazję pokazać swoje umiejętności trenerom podczas nadchodzących meczów towarzyskich. W najbliższy weekend Enea Czarni Radom rozegrają sparingowy mecz z Epicentrem-Podolany Horodok.