W Radomiu coraz więcej Milionerów!

Z badań niedawno przeprowadzonych wynika, że w regionie radomskim z roku na rok przybywa coraz więcej milionerów. W tym roku padł rekord w zeznaniu podatkowym – rekordzista zarobił w ciągu roku ponad 30 milionów złotych, a konkretnie 32,6 mln zł!

Radomscy Milionerzy

W zestawieniu biorą udział osoby, które złożyły zeznanie podatkowe PIT-36, PIT-37 i PIT-38 i uzyskały przychody powyżej 1 miliona złotych. PIT-36 składają osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i w tej grupie znalazło się najwięcej milionerów.

W drugiej grupie, czyli osób składających PIT-37 są osoby zatrudnione o umowę o pracę. Z kolei w trzeciej grupie są osoby składające zeznanie podatkowe PIT-38 – to osoby, które otrzymały dochody z przychodów kapitałowych, np. zbycia akcji na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Według danych zebranych ze wszystkich radomskich Urzędów Skarbowych  w 2019 roku aż 430 podatników wykazało milionowe dochody. Ministerstwo Finansów podało, że największa liczba milionerów mieszka właśnie na Mazowszu.