WizzAir dołącza do grona przewoźników latających z radomskiego lotniska

Radomskie lotnisko Warszawa-Radom będzie obsługiwane przez kolejnego przewoźnika, WizzAir. Tą cieszącą się sporym zainteresowaniem informację ujawniło nieoficjalnie Radio dla Ciebie. Przez tę decyzję, węgierski przewoźnik stanie się drugim operatorem oferującym swoje usługi na wymienionym lotnisku. Do tej pory jedynym przewoźnikiem korzystającym z radomskiego portu były Polskie Linie Lotnicze LOT.

Szczegóły dotyczące wejścia węgierskiego przewoźnika niskokosztowego na rynek radomskiego lotniska oraz kierunków, które ma zamiar obsługiwać, mają zostać ujawnione we wtorek podczas specjalnie zaplanowanej konferencji. To wydarzenie odbędzie się bezpośrednio na terenie lotniska Warszawa-Radom. Do tej pory jedynym stałym przewoźnikiem korzystającym z tego portu były Polskie Linie Lotnicze LOT.

Rozmowy między PPL a WizzAir trwały od dłuższego czasu, co przypomina fakt, że radomski port jest operacyjny od końca kwietnia bieżącego roku. Warto zauważyć, że potencjał tego lotniska dostrzegają także touroperatorzy. Zgodnie z prognozami PPL, w przyszłym sezonie letnim liczba oferowanych przez biura podróży wycieczek ma wzrosnąć nawet czterokrotnie.