Zatrucie tlenkiem węgla w Radomiu – rodzina trafia do szpitala

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Radomiu, gdzie rodzina składająca się z trzech osób nagle zaczęła odczuwać objawy zatrucia tlenkiem węgla. Incydent wydarzył się w niedzielne popołudnie, dokładnie 10 grudnia, w budynku jednorodzinnym przy ulicy Granicznej. Na skutek tego, cała rodzina musiała zostać przetransportowana do najbliższego szpitala – informuje Adam Wędrychowski, rzecznik prasowy radomskiej straży pożarnej.

W wyniku nieszczęśliwego zdarzenia, które miało miejsce w domu jednorodzinnym na terenie Radomia, trzyosobowa rodzina doświadczyła zatrucia niebezpiecznym gazem, jakim jest tlenek węgla. Poziom skoncentrowanego gazu w powietrzu był alarmująco wysoki. Informacje na ten temat przekazał nam Adam Wędrychowski, reprezentujący radomską straż pożarną.

Wśród osób, które ucierpiały w wyniku tego zdarzenia, znalazł się również 15-letni chłopiec. Strażacy apelują o montaż detektorów czadu, które w sytuacjach kryzysowych mogą uratować życie. Te urządzenia, w momencie wykrycia obecności tlenku węgla, zaczynają emitować głośne sygnały dźwiękowe.