Zbliża się piknik ekologiczny: inicjatywa na rzecz świadomej ochrony środowiska

W nawiązaniu do Dnia Ochrony Środowiska, sobota 18 maja będzie dniem, w którym odbędzie się piknik ekologiczny. Miejsce wydarzenia to park im. Tadeusza Kościuszki oraz przyległy plac Corazziego, znajdujący się przed Urzędem Miejskim. Celem tego wydarzenia jest uświadomienie mieszkańcom Radomia jak istotna jest odpowiednia troska o środowisko naturalne, zwrócenie uwagi na selektywne sortowanie odpadów komunalnych oraz inspiracja do praktycznego działania w tym kierunku.

Podczas pikniku planowane jest zbieranie różnych surowców wtórnych takich jak makulatura, metale, tworzywa sztuczne oraz szkło. W ramach podziękowania za przyniesione odpady, osoby te otrzymają w zamian sadzonki roślin ozdobnych. Ponadto, podczas eventu obywatelska postawa zostanie doceniona poprzez możliwość oddania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Organizatorzy przygotowali także szereg atrakcji edukacyjnych i rekreacyjnych: spacer edukacyjny po parku, spacery z psami ze schroniska czy rowerowy tor przeszkód. Nie zabraknie również wystąpień artystycznych oraz warsztatów o tematyce trash-art i zero waste. Każdy ze uczestników pikniku będzie miał okazję dowiedzieć się więcej o prawidłowym segregowaniu odpadów a także stworzyć swój własny mini elektryczny las w szkle. Na miejscu pojawi się także ekspozycja poświęcona odnawialnym źródłom energii, a wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad specjalistów w punkcie konsultacyjno-informacyjnym rządowego programu „Czyste powietrze”.

W tym dniu czynny będzie również Ekobazar – specjalne miejsce, gdzie każdy będzie mógł przekazać na rzecz innych osób różne przedmioty, które są sprawne, ale zbędne w gospodarstwie domowym. Mogą to być na przykład artykuły dekoracyjne, zabawki, sprzęt sportowy, książki, płyty czy inne przedmioty używane w domu.

Piknik ekologiczny rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 15:00.