Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej uczestniczą w szkoleniu dla Naziemnych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych

Żołnierze z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, w ramach swojej regularnej służby, ponownie uczestniczyli w szkoleniu przeznaczonym dla Naziemnych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych. W tym szczególnym szkoleniu, oprócz nich, uczestniczyły również lotnicze ekipy poszukiwawczo-ratownicze.

W sobotę, 6 kwietnia, grupa żołnierzy z NZPR miała okazję brać udział w edycji szkolenia współorganizowanego przez Lotnicze Zespoły Poszukiwawczo-Ratownicze. Głównym celem tego szkolenia było zaznajomienie żołnierzy z działalnością i podstawowymi zadaniami Lotniczych Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych.

Kolejnym aspektem tego treningu było praktyczne zapoznanie się ze specyfiką pracy śmigłowców ratowniczych oraz ich wykorzystania w sytuacjach kryzysowych. Żołnierze mieli szansę nauczyć się m.in. rozpoznawania sygnałów stosowanych podczas działań poszukiwawczo-ratowniczych, jak również zasady działania i charakterystyki łączności radiowej.

Szkolenie odbyło się na terenie jednostki wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialni byli żołnierze z 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.