105. Rocznica Odzyskania Niepodległości – Uroczystości i Imprezy w Radomiu

11 listopada Polska będzie obchodzić 105. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji, w Radomiu zaplanowano szereg uroczystości oraz imprez upamiętniających to wydarzenie. Punktem centralnym obchodów będzie Pomnik Czynu Legionów zlokalizowany na rynku miejskim, gdzie nastąpi oficjalne rozpoczęcie świętowania.

Wśród licznych atrakcji, które zostaną zorganizowane dla mieszkańców i gości miasta, znajdą się koncerty, a także wyścig samochodowy na torze Automobilklubu Radomskiego. Katarzyna Piechota-Kaim, kierująca Biurem Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, przekazała informacje o planowanym Biegu Niepodległości.

Uczestnicy tego wydarzenia sportowego będą mogli wybrać między 10-kilometrowym dystansem biegu lub pięciokilometrowym marszem nordic walking. Trasy tych dwóch konkurencji poprowadzą przez ulice centrum Radomia. Oprócz tego, w ramach Biegu Niepodległości, na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza, odbędzie się także bieg charytatywny. Jego długość to symboliczne półtora kilometra, a zarówno punkt startu, jak i mety zlokalizowane będą na terenie stadionu.