132 przeloty w zimowym sezonie na radomskim lotnisku

Począwszy od zimowego sezonu, radomski port lotniczy ma w planach przeprowadzenie 132 operacji lotniczych. Różne typy samolotów, takie jak Boeing 737, będą transportować pasażerów do takich miast jak Paryż, Rzym oraz Taba. Boeing 757-300 zostanie skierowany do egipskiego Szarm el-Szejk, natomiast airbusy A321neo będą kursować pomiędzy Sadkowem a cypryjską Larnaką. Podczas 2023 roku, najbardziej nowoczesny port lotniczy w Polsce spodziewa się obsłużyć szczytową liczbę pasażerów, wynoszącą 118 tysięcy.

Radomskie lotnisko wznowiło swoją działalność pod koniec kwietnia obecnego roku. W dniu oficjalnego otwarcia miało miejsce lądowanie boeinga 737-800, należącego do czarterowej linii lotniczej Enter Air. W godzinach wieczornych na lotnisku pojawił się kolejny boeing, tym razem model 737 MAX 8, przynależny do Polskich Linii Lotniczych LOT, który przyleciał prosto z Paryża. Następnego dnia PLL LOT zorganizował lot do Rzymu, a potem powrót do stolicy Francji.

W letnim sezonie kończącym się 28 października, z radomskiego lotniska PLL LOT oferowało regularne rejsy do Paryża, Rzymu, Tirany oraz Warny. Samoloty wyczarterowane przez kilka biur podróży, między innymi Itaki, realizowały loty do Albanii, Bułgarii oraz Turcji.