29-latek z Radomia za kratami za wywoływanie fałszywych alarmów bombowych

29-letni obywatel Radomia został tymczasowo uwięziony, będąc podejrzanym o inicjowanie aż 13 fałszywych sygnałów bombowych. Te nieprawdziwe alerty wymagały każdorazowej mobilizacji wszystkich służb, zdarzało się również, że konieczne było ewakuowanie ludzi.

Od listopada 2022 roku do lipca 2023 roku Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu otrzymywało telefony od mężczyzny, który informował o umieszczeniu materiałów wybuchowych w różnych instytucjach, głównie ośrodkach medycznych. Po otrzymaniu takiego zgłoszenia, natychmiast angażowano służby do jego zweryfikowania. W kilku przypadkach zarządzano ewakuację budynków. Gdy jednak policjanci sprawdzali te placówki i inne służby zapewniały ich zabezpieczenie, okazało się, że były fałszywe alarmy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji od początku pracowali nad identyfikacją sprawcy tych fałszywych alarmów. Zaangażowanie i skrupulatna praca detektywów przyniosła oczekiwane efekty. Jak informuje podinsp. Katarzyna Kucharska, rzeczniczka KWP w Radomiu, za przesyłanie fałszywych informacji o zdarzeniach zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu odpowiedzialny był 29-letni mieszkaniec Radomia.