Piąty zimowy kierunek lotów z Radomia: Egipska Taba

Lotnisko w Radomiu, będące jednym z najmłodszych portów lotniczych w kraju i obsługujące do tej pory blisko 90 tysięcy pasażerów, dodaje do swojej siatki połączeń nowy, piąty już, zimowy kierunek. Jest nim Taba w Egipcie, do której loty uruchamia jedno z wiodących polskich biur podróży. Pierwszy samolot na egipską trasę zostanie wysłany tuż po świętach Bożego Narodzenia.

Obecność Egiptu w zimowym planie połączeń to druga nowość w przewozach czarterowych ogłoszona w minionym tygodniu. Wcześniej, swoje podwoje na radomskim lotnisku otworzył znany międzynarodowy przewoźnik WizzAir, inicjując tym samym loty do Cypru. Rozbudowa sieci tras świadczy o rosnącym potencjale Lotniska Warszawa-Radom, co jest widoczne dla touroperatorów i przewoźników. Te ostatnie wyraźnie sygnalizują swoje zamiary powiększenia oferty stąd wynikającej – mówił Stanisław Wojtera, szef Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”.

Podczas sezonu wakacyjnego, stopień obłożenia samolotów, zarówno rejsowych jak i czarterowych, startujących i kończących swój lot w Radomiu, przekraczał 90 procent. Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej był krytyczny wobec sceptyków tej inwestycji, argumentując, że nie mogła ona nie przynieść korzyści i tylko ogromna niechęć do ziemi radomskiej mogła skłaniać do prób jej blokady.