Zarzuty korupcyjne w Radomiu: Minister sprawiedliwości informuje o postępach śledztwa

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny, Zbigniew Ziobro, złożył oświadczenie odnośnie prowadzonego śledztwa w sprawie korupcji w Radomiu. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, poinformował, że zarzuty usłyszały dwie osoby – radna miejscowej PO oraz jedna osoba związana z wymiarem sprawiedliwości.

Ta sprawa korupcyjna została ujawniona przez portal Niezależna i dotyczy Radomskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Od wtorku śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu we współpracy z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy policji. Zbigniew Ziobro podczas czwartkowego spotkania z mediami poinformował o pierwszych efektach dochodzenia.

Dwóm osobom postawiono zarzuty udziału w procederze korupcyjnym. Obie osoby częściowo się do nich przyznały i potwierdziły prawdziwość upublicznionych nagrań. Ziobro wyszczególnił, że chodzi tu o tzw. łapownictwo menadżerskie, związane z procesami gospodarczymi, które były uzależnione od wręczenia łapówek. Wśród zarzutów pojawiło się również wymuszanie i nakłanianie do wręczania łapówek.