Aktualności sportowe: Sukces młodych zapaśników z Lubelszczyzny na krajowym turnieju w Radomiu

Na ogólnopolskich zawodach w zapasach, które miały miejsce w Radomiu, młodzi sportowcy z województwa lubelskiego wykazali się znakomitymi umiejętnościami. W kategorii juniorów uczestniczyli w rywalizacji w stylu klasycznym, zdobywając kilka cennych medali.

Hubert Sidoruk, reprezentujący klub Cement Gryf Chełm, stał się złotym medalistą w kategorii wagowej do 72 kg. Jednocześnie, brązowy medal w tej samej kategorii trafił do Kacpra Łukasika, zawodnika z Olimpu Janów Lubelski. Nasi młodzi zapaśnicy nie zadowolili się jednak tylko dwoma medalami.

Dodatkowo, trzykrotnie udało im się stanąć na najniższym stopniu podium. W wadze 55 kg doskonałą formę prezentował Kacper Berejowski reprezentujący Sokoła Lublin. Roni Wójcik z Suplesu Kraśnik zdobył brązowy medal w kategorii do 63 kg. Z kolei Michał Nosal z Olimpu Janów Lubelski nie miał sobie równych w kategorii do 67 kg.

Podsumowując, w rankingu województw na tych mistrzostwach, reprezentacja lubelska uplasowała się na zaszczytnej czwartej pozycji.