Studenci medycyny Uniwersytetu Radomskiego osiągnęli doskonałe wyniki w Lekarskim Egzaminie Końcowym

W sesji wiosennej 2024 roku do Lekarskiego Egzaminu Końcowego zgłosiło się 106 studentów z Uniwersytetu Radomskiego. Cieszy fakt, że egzaminujący się po raz pierwszy studenci tej uczelni, poprzez swoje wysokie noty, przyczynili się do wzrostu pozycji Uniwersytetu w ogólnopolskim rankingu o 8 miejsc, osiągając tym samym zaszczytne 7. miejsce.

W kontekście globalnych wyników Lekarskiego Egzaminu Końcowego, z 106 podejmujących próbę zdania egzaminu studentów, aż 104 mogło cieszyć się z pozytywnego rezultatu. Średnia punktów uzyskanych przez studentów wyniosła 164,07, co jest wynikiem nieco wyższym od średniej krajowej (163,47). To oznacza, że młodzi lekarze z Uniwersytetu Radomskiego pokonali swoich rówieśników z takich ośrodków akademickich jak Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytety Rzeszowski, Opolski i Zielonogórski. Wyprzedzili również studentów Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Co więcej, najwyższy wynik uzyskany przez studentów z Radomia wyniósł aż 186 punktów.

Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę tylko absolwentów zdających Lekarski Egzamin Końcowy po raz pierwszy, Radomscy studenci okazali się lepsi nawet od swoich kolegów z tak prestiżowych uczelni jak Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Warszawski Uniwersytet Medyczny.