Aktywizacja przez sport: nowe projekty Fundacji na Budżet Obywatelski Radomia 2024

Szansę na realizację swoich celów zyskała Fundacja, która niedawno zgłosiła swój projekt do Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia na nadchodzący rok. Plan nosi nazwę „Aktywizacja dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami poprzez sport” i ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród tej grupy społecznej. Proces głosowania na ten projekt i inne już się rozpoczął.

Na liście projektów, na które można oddać swój głos, nasz znajduje się pod numerem 41. Co istotne, zakwalifikowany został do segmentu planów o wartości poniżej 100 tysięcy złotych. Jak ujawnia koordynator Radomiaka Futbol Plus, Paweł Pietrzyk, wygrana da szansę na dalsze prowadzenie projektu w kolejnym roku.

Wśród innych propozycji zasługujących na uwagę mieszkańców Radomia, pojawia się nr 272 – „Aktywny Radom”. Jest to projekt ogólnomiejski, którego wartość przekracza 600 tysięcy złotych i który ma wsparcie klubu Radomiak S.A.

Głosowanie na wszystkie zaproponowane projekty jest już dostępne online, ale też można to zrobić osobiście w wyznaczonych punktach konsultacyjnych. Do takich miejsc należą Biuro Obsługi Mieszkańca przy ulicy Kilińskiego 30 (pokój 19), Wieloosobowe stanowisko do spraw komunikacji społecznej przy ulicy Żeromskiego 53 (pokój 104) lub Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki zlokalizowany w Centrum Organizacji Pozarządowych przy Rynku 15. Pragniemy przypomnieć, że głosować można tylko do 27 sierpnia.