Apel o ostrożność na drogach ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne

Dzisiaj pragniemy przypomnieć o konieczności zachowania ostrożności na drogach, zwłaszcza w kontekście dwóch groźnych zdarzeń drogowych, które miały miejsce w czwartek 1 lutego. Skutkiem tych tragicznych incydentów było hospitalizowanie dwóch osób.

Dyżurny radomskiej Komendy Miejskiej Policji był zmuszony odpowiedzieć na zgłoszenie o potrąceniu dziecka na ulicy Wośnickiej. Z informacji początkowych wynikało, że młody mężczyzna, który ma 24 lata i prowadził auto marki Renault, niefortunnie potrącił 10-letniego chłopca. Sytuacja była niezwykle trudna, ponieważ chłopiec niespodziewanie wybiegł spod autobusu stojącego na przystanku, wpadając prosto pod nadjeżdżający samochód. Dziecko musiało zostać natychmiastowo odtransportowane do szpitala.

W tym samym dniu doszło do innego wypadku. Na Średniej ulicy, 28-latka prowadząca auto marki Peugeot nie zastosowała się do znaku „stop”. W rezultacie doszło do kolizji z samochodem Volvo, którego kierowcą był 40-letni mężczyzna. W wyniku tego zdarzenia kobieta również została przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze policji nadal prowadzą dochodzenie w sprawie obu incydentów. W związku z tym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zarówno do kierowców, jak i do pieszych. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego to najlepszy sposób na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji i tragedii.