Apel o rozwagę na drogach po serii wypadków w weekend

Weekend okazał się niebezpiecznym okresem na naszych drogach, z powodu czterech kolejnych wypadków. Wzywamy wszystkich do zachowania ostrożności i przestrzegania zasad ruchu drogowego podczas podróży.

W piątek wieczorem doszło do incydentu w Wierzbicy na ul. Staszica, gdzie rowerzysta pod wpływem alkoholu nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem marki Volkswagen. Ze względu na niewłaściwe manewry, 74-latek spowodował kolizję i musiał zostać przewieziony do szpitala. Wyniki badania wykazały, że miał on prawie 1,5 promila alkoholu we krwi.

Kolejne dwa wypadki miały miejsce w sobotę. Pierwszy nastąpił na ul. Przytyckiej, gdzie 41-letnia kobieta jadąca Volkswagenem nie utrzymała bezpiecznej odległości od poprzedzającego jej pojazdu Mercedesem, co doprowadziło do stłuczki. 9-letnia pasażerka Mercedesa musiała zostać przewieziona do szpitala na badania. Drugi przypadek miał miejsce w miejscowości Augustów – kierowca nieznanego pojazdu, nie upewniając się, czy może bezpiecznie wyprzedzić, zmusił kierowcę Hondy do gwałtownego manewru i wjechania do rowu. Sprawca uciekł z miejsca wypadku, a 51-letni kierowca Hondy został przewieziony do szpitala.

W niedzielę na ulicy Wernera w Radomiu doszło do kolejnego zdarzenia. 27-letni kierowca BMW nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi – Hondzie prowadzonej przez 36-latka, co skończyło się zderzeniem. Pasażerka Hondy musiała zostać przewieziona do szpitala.

Na chwilę obecną policja bada wszystkie okoliczności i szczegóły tych incydentów drogowych. Pragniemy przypomnieć, że głównymi przyczynami takich wypadków są: nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość i niezachowanie odpowiedniej odległości między pojazdami. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego na drogach.