Arkadiusz Kułynycz zdobywcą złotego medalu w Grand Prix of Spain – międzynarodowym turnieju zapaśniczym!

Madryt stał się gospodarzem dla ponad 250 zawodników i zawodniczek zapaśniczych, którzy przybyli z 35 różnych krajów, aby rywalizować w międzynarodowym turnieju Grand Prix of Spain. Wydarzenie to miało miejsce w miniony weekend i znalazło swoje odbicie w postaci intensywnej rywalizacji, której nie zabrakło na macie. Polska reprezentowana była przez dwóch utalentowanych zapaśników: Arkadiusza Kułynycza walczącego w kategorii do 87 kg i Patryka Bednarza, który startował w kategorii do 82 kg.

Mistrzostwa te były dla Arkadiusza Kułynycza ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi mającymi miejsce w Paryżu. Kułynycz poradził sobie wyśmienicie, zdobywając złoto w swojej kategorii wagowej. Radomski zapaśnik pokonał trzech rywali, dwóch pochodzących z Kazachstanu, w tym także Mistrza Europy U-23, a następnie w finale stawił czoła olimpijczykowi z Rio de Janeiro, Kolumbijczykowi Carlosowi Muñozowi.

Patryk Bednarz, drugi z polskich zapaśników, również dał z siebie wszystko, kończąc zawody na solidnym 5. miejscu w swojej kategorii wagowej. Jego występ był dowodem na to, że polski zapaśnik potrafi skutecznie rywalizować na arenie międzynarodowej.

W trakcie turnieju wsparcia polskim zawodnikom udzielał renomowany trener Włodzimierz Zawadzki, którego obecność jest nieodłącznym elementem każdej poważnej rywalizacji zapaśniczej.

Po zakończeniu zawodów w Hiszpanii, Arkadiusz Kułynycz wraz z Patrykiem Bednarzem i trenerem Włodzimierzem Zawadzkim wybierają się na zaplanowane zgrupowanie Kadry Narodowej Seniorów w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie. Zgrupowanie potrwa do 19 lipca.

Koniec zawodów stanowi czas do gratulacji dla naszych zapaśników oraz ich trenera za osiągnięcia, które udało im się zdobyć podczas turnieju.