Bohaterska interwencja policjanta na miejscu wypadku drogowego w Radomiu

W mieście Radom doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Prowadzący służbę na motocyklu funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego radomskiej Komendy Miejskiej Policji, znajdujący się przypadkowo w pobliżu miejsca zdarzenia, był pierwszym, który zareagował na sytuację. Bez wahania udzielił pomocy i udało mu się uwolnić 8-letnią dziewczynkę ze skrępowanego wraku pojazdu. Zarówno ona, jak i jej siostra, zostały następnie przetransportowane do szpitala w celu wykonania niezbędnych badań.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 4 maja, w sobotnie przedpołudnie, na skrzyżowaniu ulic Wiejska i Południowa w Radomiu. Z informacji wynikało, że prowadząca opel 38-letnia kobieta najprawdopodobniej na czerwonym świetle wtargnęła na skrzyżowanie, gdzie doszło do kolizji z audi, którym kierował 51-letni mężczyzna.

Pierwszy na miejscu był podkomisarz Karol Głogowski, kierownik wydziału ruchu drogowego KMP w Radomiu, pełniący służbę na motocyklu. Zauważywszy wypadek, natychmiast podjął działania ratunkowe. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnemu zachowaniu udało mu się wydobyć z rozbitego pojazdu 8-letnią dziewczynkę oraz jej matkę, która była kierowcą. Obie dzieci, łącznie z młodszą siostrą 8-latki, która również znajdowała się w samochodzie, zostały przewiezione do szpitala, aby przeprowadzić niezbędne badania.