Policja z Radomia zatrzymuje mężczyznę, który wykazał się bezczelną kradzieżą w aptece

Siły porządkowe z Radomia doprowadziły do zatrzymania persony, która przeprowadziła kradzież gotówki od klientki apteki. Zdarzenie zaowocowało nałożeniem kary w formie mandatu na mężczyznę.

Interwencja miała miejsce w dniu 6 maja, który był poniedziałkiem. Policjanci patrolujący obszar przy ul. Kilińskiego zostali zaalarmowani przez przechodnia, który doniósł o incydencie w jednej z lokalnych aptek.

– Funkcjonariusze z pierwszego Komisariatu Policji w Radomiu natychmiast ruszyli na trop sprawcy, którego cechy fizyczne zostały podane przez świadka. Osoba ta próbowała uciec w stronę placu Jagiellońskiego. Nie udało jej się jednak uniknąć zatrzymania przez patrol – relacjonuje Justyna Jaśkiewicz, przedstawicielka radomskiej komendy policji. Okazało się, że to 27-letni mieszkaniec Radomia jest sprawcą całego zamieszania.

Wszedł on wcześniej do apteki z prośbą o rozmienienie dwustuzłotowego banknotu. 57-letnia klientka apteki zaoferowała mu pomoc, jednak gdy wyjęła dwa banknoty po 100 zł, mężczyzna bezczelnie je zabrał i uciekł.

Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji policji, pieniądze zostały odzyskane. Co więcej, 27-letni rabuś został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych.