Brutalne traktowanie zwierząt w Radomiu: Mężczyzna zaatakował swojego psa sztachetą i wiatrówką

Incydent, który miał miejsce w Radomiu, obnażył skandaliczne traktowanie zwierząt przez jednego z mieszkańców miasta. 42-letni mężczyzna został oskarżony o okrutne znęcanie się nad swoim psem, za które grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W wyniku dochodzenia policyjnego ustalono, że mężczyzna był brutalny wobec swojego psa, używając do tego sztachety oraz wiatrówki. Agresja ze strony właściciela miała być spowodowana tym, że pies zaatakował kury należące do 42-latka. Jak wyjaśniła rzeczniczka radomskiej policji, Justyna Jaśkiewicz, oprócz znęcania się nad zwierzęciem, mężczyzna wielokrotnie straszył członków swojej rodziny. Na posesji mężczyzny doszło do dwóch przypadków oddania strzału z wiatrówki, jeden z nich był celny i trafił w psa.

Mimo doznanych obrażeń, pies przeżył atak. Jednak konieczne jest przeprowadzenie operacji, aby uratować jego zdrowie. Obawiając się o bezpieczeństwo innych zwierząt znajdujących się na posesji, Fundacja „Morusek” – Odzyskać Nadzieję podjęła decyzję o odebraniu ich z miejsca zdarzenia.