Budowa apartamentów w miejscu starego kina

W miejscu dawnego kina Odeon z miesiąca na miesiąc można obserwować rozwój inwestycji budowlanej. Ekipa buduje już dodatkowe piętra jednego z bloków. Na szczęście, dzięki umiarkowanym warunkom pogodowym, prace przebiegają zgodnie z założeniami. Odeon Park składa się z dwóch głównych budynków, które znajdują się u zbiegu ulic Słowackiego i Zagłoby na radomskich Glinicach. Powstanie w nim 70 mieszkań o metrażach od 36 do 100 metrów kwadratowych.

Na początku ubiegłego roku teren został oczyszczony, usunięto wszelkie zarośla i przygotowano teren pod wykopy. Następnie koparka wykopała duży dół, aby stworzyć fundamenty domu. W poziomie piwnic będą znajdowały się garaże podziemne. Dodatkowo na miejsce został sprowadzony wysoki dźwig.

W dwóch 8-piętrowych budynkach, połączonych jednopiętrowym budynkiem, znajdzie się 70 mieszkań. Do dyspozycji mieszkańców będzie również 60 miejsc w garażu podziemnym oraz 30 na otwartym parkingu osłoniętym pergolą. Dodatkowo dostępne będą 74 komórki lokatorskie. Te na 8 piętrze będą miały 65-metrowe tarasy. Do końca 2024 roku całe przedsięwzięcie ma być gotowe.

Pierwotnie plan zakładał 11-piętrowe budynki, ale Rada Miasta odrzuciła ten pomysł ze względu na zbyt dużą wysokość. W świetle tego plany zostały zmodyfikowane do 8 pięter zamiast tego. Zewnętrzna część apartamentowców została zaprojektowana w stylu nawiązującym do dawnego kina Odeon.