Od pierwszego marca bilety autobusowe będą droższe

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozpoczął przygotowania do wprowadzenia nowych biletów papierowych z kodowaniem na kartach miejskich, ponieważ ceny biletów komunikacji miejskiej w Radomiu mają wzrosnąć o 20-25 procent. Przy opracowywaniu budżetu na przyszły miesiąc należy pamiętać, że zdrożeją ceny wszystkich biletów sprzedawanych w mieście, w tym zwykłych papierowych, tych kodowanych na kartach miejskich, biletów jednorazowych oraz biletów długookresowych, takich jak miesięczne, roczne i semestralne. Zmiana została zatwierdzona przez Radę Miasta w grudniu, a wejdzie w życie 1 marca.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu oświadczył, że wprowadzenie nowego systemu taryfowego będzie wiązało się z wykorzystaniem dotychczasowych biletów papierowych do odwołania. Proces ten był stosowany wcześniej wielokrotnie, a co za tym idzie, osoby dojeżdżające do pracy nie powinny być zaniepokojone.

Dodatkowo do nabycia będą „bilety uzupełniające”, które można połączyć z posiadanymi już biletami, aby otrzymać zniżkę. Przykładowo, jeśli ktoś posiada niewykorzystany bilet, który kosztuje 3 złote, może kupić jego „towarzysza” za 60 groszy. Po skasowaniu obu biletów łączny koszt to 3,60 zł.