Kolejna wystawa w Mazowieckim Centrum Sztuki

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu odbędzie się wystawa „Suma naszych pragnień”, na której prezentowane są prace Moniki Chlebek, Dawida Czycza i Wiktora Galki. Jej otwarcie odbędzie się 10 lutego, w piątek, o godz. 18, a kuratorem będzie Paweł Witold Witkowski. Na wystawie będzie można podziwiać kreacje trzech niezwykłych artystów nowego pokolenia, którzy znaleźli już swoje miejsce na polskiej scenie artystycznej.

Ten pokaz jest wspólnym dziełem, ale został rozdzielony na trzy indywidualne wystawy. Doświadczenia życiowe ludzi i postrzeganie rzeczywistości prowadzą do konkretnych refleksji, które w wielu sytuacjach mogą być podobne, ale przedstawione w języku sztuki stają się odrębnymi, autonomicznymi dziełami.

Monika Chlebek zwraca uwagę na znaczenie otaczających nas w codziennym życiu „zwykłych” przedmiotów, które często są pomijane, a jednak są dla nas istotne. Jej prace skategoryzowane są pod tytułem „Lato w zimie”.

Poprzez podjęcie świadomej decyzji, pozornie prozaiczne przedmioty czy chwile, takie jak kwiat, dojrzały pomidor czy pogłaskanie psa, nabierają niezwykłego znaczenia i wartości, które artystka docenia w odniesieniu do zmartwień wywołanych przez współczesny świat i prasę.