Czym są nowoczesne telefony bezramkowe?

Nowoczesne telefony zaskakują swoją formą. W tak niewielkim urządzeniu można zastosować wiele przydatnych opcji, które nie będą wpływały niekorzystnie na designerski wygląd. Dużo zależy od tego, jakie modele smartfonów szczególnie nam się podobają i jakie rozwiązania chcemy mieć w swoim telefonie. A czym jest smartfon bezramkowy i kto powinien się na niego zdecydować?

Wciąż można spotkać wiele osób, które tak naprawdę nie wiedzą, czym jest tak zwany notch. Nic dziwnego, skoro zazwyczaj nie jest to coś priorytetowego, na co zwracamy uwagę przy zakupie telefonu. Czym jest i czy jest potrzeby? Notch to po prostu wcięcie znajdujące się w górnej części ekranu. Na klasycznej, górnej belce bardzo często znajdziemy przedni aparat, głośnik, a nawet diodę odpowiedzialną za powiadomienia. Jednak w ostatnim czasie znacznie chętniej wybieramy tak zwane wycięcia. Warto dodać, że pierwsze notche nie wyglądały zbyt dobrze. Na szczęście dzisiaj przypominają one niewielką łezkę, w której to znajdują się najważniejsze dla urządzenia elementy. Są jednak i takie osoby, które interesuje przede wszystkim smartfon bez notcha.

Nowoczesne telefony w wersji bez ramki

Są osoby, które chcą zakupić przede wszystkim smartfon bezramkowy. W takim przypadku wyświetlacz zajmuje większą powierzchnię. Jednym z takich modeli jest między innymi Samsung Galaxy S20 Ultra, w przypadku którego jest to pokrycie frontu sięgające 90,6%. Zastosowano tutaj wyświetlacz Dynamic AMOLED o przekątnej 6,9 cala. Tak duży ekran sprawia, że użytkowanie telefonu jest niezwykle przyjemne.

Inny, równie chętnie wybierany smartfon bezramkowy to Samsung Galaxy S21 Ultra. W tym konkretnym przypadku pokrycie frontu wynosi 89,4%. Panel Dynamic AMOLED o przekątnej 6,8 cala i odświeżaniem 120 Hz zapewnia naprawdę wysoką jakość obrazu, świetny kontrast i przystępną rozdzielczość. Warto zaznaczyć, że telefon posiada poczwórny aparat fotograficzny, który pozwala na robienie zdjęć, które zadowolą niejednego fana fotografii.

Smartfon bez notcha od Samsunga

Samsung także posiada w swojej ofercie nowoczesne telefony, które nie mają notcha. To rozwiązanie na pewno zadowoli niektórych użytkowników. Przykładem będzie w tym przypadku składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip3 5G. To urządzenie niezwykle zgrabne i kompaktowe. Nie mamy tutaj charakterystycznego wycięcia, dzięki czemu telefon zaskakuje swoim niebanalnym designem. Kto powinien po niego sięgnąć? Każdy, kogo interesuje możliwość złożenia telefonu i schowania go nawet do niewielkiej kieszeni.