piknik-radom

Rycerze Kolumba w Szkole Podstawowej nr 29 w Radomiu. Festyn rodzinny i integracja z dziećmi z Ukrainy

Tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 29 w Radomiu odbył się festyn rodzinny w ramach integracji szkolnej, osiedlowej i parafialnej. Festyny rodzinne w szkole organizowane są wraz z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, których celem jest integracja różnych środowisk. W tym roku do zabawy przyłączyły się także dzieci ukraińskich rodzin.

W Szkole Podstawowej nr 29 w Radomiu odbył się wspaniały festyn rodzinny, na którym pojawiło się wielu mieszkańców miasta i okolic, a także ukraińskie rodziny wraz ze swoimi dziećmi. Festyn ponownie zawitał do szkoły po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, która wcześniej uniemożliwiła kontynuowanie tej radomskiej tradycji.

Zbiórka funduszy na letnie wakacje dla dzieci i młodzieży

Organizatorem wydarzenia, jak co roku, są Rycerze Kolumba, którzy współpracowali z parafią Matki Bożej Częstochowskiej i rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 w Radomiu. A z racji tego, że do szkoły uczęszcza również 14 dzieci z Ukrainy, na festynie nie mogło zabraknąć rodzin uchodźców. Ponadto, tego roku zorganizowano także zbiórkę na letni wypoczynek dla dzieci polskich i ukraińskich.

W trakcie festynu na dzieci i rodziców czekały rozmaite atrakcje, w tym koncert radomskiego beatboxera Kokera, wystawa modeli samochodów, pokazy robotów stworzonych przez studentów Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego, a także pokazy taneczne Studia Tańca Rejdance i zabawy taneczne.

Podczas imprezy nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice uczniów. Natomiast dzieci mogły korzystać ze ścianki wspinaczkowej, dmuchanego zamku, zajęć z animatorami i stanowisk sportowych. Nie zabrakło też artystycznych występów na żywo, wraz z koncertem zespołu ludowego „Królewskie Źródła”.

Jak poinformowała Hanna Pierzchalska, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 w Radomiu, wyjazd dla młodzieży na letnie wakacje w góry planowany jest w lipcu. Natomiast dla młodszych dzieci przygotowano sierpniowe półkolonie.