Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego powraca do Radomia po siedmiu latach nieobecności

Podczas niedawnej konferencji prasowej, poseł Konrad Frysztak podzielił się informacją odnośnie powrotu do naszego miasta Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW), po upływie siedmiu lat od jej zniknięcia. W chwili obecnej Radom jest miejscem, gdzie mieści się Wydział Zamiejscowy Delegatury ABW z Lublina.

Konrad Frysztak wyjawił, że decyzja o reaktywacji radomskiego oddziału ABW po siedmiu latach nieobecności była efektem pierwotnej decyzji partii Prawo i Sprawiedliwość, która w 2017 roku doprowadziła do likwidacji delegatury. Przypomniał również, że to właśnie premier Donald Tusk zdecydował o przywróceniu funkcji Delegatury ABW w Radomiu i dodatkowo Wydziału Zamiejscowego w Kielcach. Poseł Frysztak nawiązał do ostatnich publikacji w Monitorze Polskim, które mówią o rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów. Zgodnie z tym dokumentem, zmiany mają wejść w życie już w lipcu.

Według słów posła Frysztaka, obecność Delegatury ABW w Radomiu ma istotne znaczenie przede wszystkim ze względu na działalność lokalnych przedsiębiorstw z sektora obronnego. Wśród nich wymienił takie zakłady jak Fabryka Broni, Mesko oraz fabryka prochu.