Wspólne przeżycie Drogi Krzyżowej ulicami Radomia w Niedzielę Palmową – zaproszenie od biskupa Marka Solarczyka

Zbliża się wydarzenie duchowe, które jak co roku gromadzi wielu mieszkańców Radomia i okolicznych miejscowości. W Niedzielę Palmową, dokładnie 24 marca, przewidziane jest nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie miało swój początek o godzinie 19.00. Miejsce rozpoczęcia tej uroczystości to plac przy kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela, zwanym również farą, położonym w sercu Radomia.

Nabożeństwo zakończy się w jednym z najważniejszych miejsc dla radomskiej społeczności, a mianowicie przy katedrze. Ten sakralny marsz stanowi ważny element tradycji religijnej miasta i jest niejako symbolicznym preludium do głębszego wniknięcia w tajemnicę Męki i Śmierci Chrystusa, którą wierni przypominają sobie podczas liturgii Wielkiego Tygodnia.

Biskup Marek Solarczyk serdecznie zaprasza do udziału w tym wydarzeniu wszystkich mieszkańców Radomia i pobliskich terenów. Jak podkreśla, Droga Krzyżowa jest piękną tradycją, której celem jest wspólne podsumowanie okresu Wielkiego Postu. Biskup zachęca do uczestnictwa nie tylko młodzież, ale każdą osobę, niezależnie od wieku.