João Peglow, młody talent z Brazylii, dołącza do drużyny Radomiaka Radom

Młodego i zdolnego brazylijskiego piłkarza, João Peglowa, na kolejne kilka lat do 30 czerwca 2026 roku zobaczymy w barwach radomskiego Radomiaka. Skrzydłowy, który niedawno skończył 22 lata, zestawi swoje umiejętności ze zdolnościami innych zawodników broniących barw Zielonych.

Peglow jest produktem utalentowanej młodzieży rozwijającej się w klubie Internacional Orto Alegre. Jego kariera nabrała tempa, kiedy jako osiemnastolatek dostał szansę na grę w prestiżowej Copa Libertadores. W lidze zasłynął swoimi skutecznymi działaniami – dwoma golami i trzema asystami, które przyczyniły się do zwycięstwa swojego zespołu w Klubowych Mistrzostwach Świata w 2006 roku.

Jednak to nie koniec imponujących osiągnięć tego młodego zawodnika. W 2019 roku Peglow z dumą reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata dla graczy do lat 17, gdzie pomógł Brazylii zdobyć złoty medal. W lipcu 2021 roku, Peglow zrobił kolejny krok w swojej karierze, przechodząc do FC Porto. W tym momencie wartość rynkowa tego obiecującego zawodnika wynosiła 4 miliony euro.