Demonstracja rolników w piątek 9 lutego: potencjalne utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Radomia i okolic

Osoby mieszkające w Radomiu i powiecie radomskim mogą spodziewać się zakłóceń w ruchu drogowym w najbliższy piątek, 9 lutego, z powodu organizowanego protestu rolników. W celu uniknięcia potencjalnych problemów, zalecamy wykorzystanie alternatywnych tras podróży, jeśli tylko to możliwe.

Informacje o planowanym proteście przekazali policjanci z radomskiej Komendy Miejskiej Policji. Zgodnie z ich komunikatem, zapowiedziane na 9 lutego zgromadzenie rolników może prowadzić do utrudnień na lokalnych drogach. Podróżujący muszą liczyć się z tym, że czas dotarcia do miejsc docelowych może być dłuższy niż zazwyczaj. Dlatego też zachęcają do poszukiwania alternatywnych dróg podróży.

Początek manifestacji w Radomiu jest zaplanowany na godzinę 10:00 przy ulicy NSZZ Solidarności, na stanowisku kontroli Inspekcji Transportu Drogowego. Następnie uczestnicy protestu mają się przemieszczać następującymi ulicami: NSZZ Solidarność, Kielecka, S. Czarnieckiego, Rondo Narodowych Sił Zbrojnych, S. Czarnieckiego, Kielecka oraz ponownie NSZZ Solidarność. Miejsce zakończenia zgromadzenia przewidziane jest przy punkcie kontrolnym ITD o godzinie 16:00.

Kolejne etapy protestu mają rozpocząć się na targowisku w Przytyku, skąd uczestnicy mają ruszyć o godzinie 10 w stronę Potworowa (powiat przysuski). Planowane zakończenie demonstracji ma nastąpić o godzinie 16 w miejscowości Słowików (gmina Przytyk).

Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie dla sytuacji i cierpliwość na drogach podczas protestu. Pamiętajmy też, aby zachować szczególną ostrożność za kierownicą w tym czasie.