Dodatkowa opieka dla niepełnosprawnych

Dom Pomocy Społecznej im. Kombatantów i Osób Represjonowanych mieszczący się przy ulicy Wyścigowej w Radomiu będzie w tym roku oferował opiekę wytchnieniową dla 29 potrzebujących osób. Osoby niepełnosprawne będą zakwaterowane na okres dwóch tygodni, a w DPS-ie wygospodarowano pięć pokoi na ten cel.

Zakwaterowanie w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy zostało przygotowane specjalnie dla osób niepełnosprawnych, które mogą tam przebywać bez żadnych kosztów przez dwa tygodnie. Pięć sypialni zostało zmodyfikowanych na potrzeby wytchnienia w metropolii, dlatego może tam przebywać jednocześnie pięć osób.

Ta inicjatywa została stworzona z myślą o osobach z poważnym upośledzeniem i tych z wieloma upośledzeniami. Gwarantujemy im zaspokojenie potrzeb poprzez całodobową opiekę jak usługi pielęgniarskie, żywienie spełniające wymogi zdrowotne czy pomoc w codziennych czynnościach.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu wykorzystuje politykę wytchnieniową poprzez zapewnienie opieki domowej osobom niepełnosprawnym.