Nowa scena obrotowa w miejskim teatrze

Teatr Powszechny z Radomia, w ramach inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Infrastruktura Kultury”, otrzymał kwotę czterystu tysięcy złotych (400 000 zł) na cel „Modernizacja dużej sceny Teatru Powszechnego w Radomiu – etap IV”. Wkład własny do projektu dołożyła również Gmina Miasta Radomia. Ten remont jest już zakończony!

W ramach projektu konieczny był zakup aparatury do modernizacji podestu obrotowego Teatru Powszechnego, który jest integralną częścią dużej sceny. Celem było pozyskanie niezbędnego sprzętu do remontu małej i dużej sceny obrotowej, w tym wymiana silnika, łożysk kół oraz zainstalowanie nowego systemu sterowania sceną obrotową. Celem było unowocześnienie infrastruktury i uczynienie teatru atrakcyjnym i dostępnym zarówno dla mieszkańców, jak i gości, a także zwiększenie renomy teatru wśród publiczności i na poziomie krajowym.

Niewątpliwie teatr w Radomiu jest jednym z wybranych, który posiada tak niezwykłą platformę obrotową. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby działała ona bez zarzutu.

Niestety od momentu otwarcia pod koniec lat 70. do końca 2022 roku elementy sceny obrotowej nie były wymieniane ani modernizowane. Dzięki pomocy finansowej zmieniło się to i stało się faktem.