Modyfikacja projektu dotyczącego budowy domów

Podczas specjalnego posiedzenia we wtorek, 17 stycznia, Rada Miejska w Radomiu rozpatrzy uzgodnienie dotyczące utworzenia prywatnej awizacji przy ulicy Stańczyka. Propozycję przedstawił prezydent Radomia, a inwestorem jest Minos Jan Maciejczyk. Zabudowa nie jest zgodna z zasadami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, ale inwestor powołuje się na specustawę mieszkaniową, gdzie budowa może nastąpić bez względu na ustalenia planu lub jego brak, ale pod warunkiem, że samorząd wyrazi na to zgodę. Wojewódzki konserwator zabytków wydał zgodę na inwestycję, pod jednym warunkiem.

Na terenach w sercu Radomia ma powstać zespół obiektów o łącznej powierzchni od 5.500 do 6.700 metrów kwadratowych. Liczba mieszkań wyniesie od 120 do 160, a lokali użytkowych będzie od 3 do 8, o powierzchni od 600 do 1 050 metrów kwadratowych. Dodatkowo w skład inwestycji wejdą dwa budynki apartamentowe z garażami podziemnymi.

Całkowita powierzchnia proponowanego projektu budowlanego wynosi 4050 metrów kwadratowych. Obiekty, które będą miały sześć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną, będą wyposażone w windy.