Drogówka zatrzymała Audi wyprzedzające na przejściu dla pieszych

Funkcjonariusze drogówki z Radomia, patrolując ulice miasta, zarejestrowali na wideorejestratorze naruszenie przepisów drogowych przez kierującą samochodem Audi. Kobieta wyprzedziła służbowe BMW na oznakowanym przejściu dla pieszych. 35-latka nie zdawała sobie sprawy z powagi swojego czynu i otrzymała mandat w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych – informuje sierżant sztabowa Dorota Wiatr-Kurzawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Dorota Wiatr-Kurzawa przestrzega, że takie wykroczenie należy do kategorii najbardziej poważnych przestępstw wobec bezpieczeństwa pieszych.

Tymczasem w czwartek, 18 maja, około 15:40 na ulicy Warszawskiej w Radomiu, kierowca Citroena przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. Policjanci z Grupy Speed zatrzymali 30-latka w trakcie kontroli drogowej, gdzie po weryfikacji w systemach policyjnych okazało się, że był to już drugi raz w ciągu pół roku, gdy mężczyzna przekroczył prędkość o ponad 30 km/h. W związku z recydywą, kierowca otrzymał mandat w podwójnej wysokości, wynoszący 1600 zł oraz 9 punktów karnych.

Policja przypomina, że po wprowadzeniu zmian w przepisach istnieje lista wykroczeń zaliczanych do tzw. recydywy. Jeśli w ciągu dwóch lat od zapłaty grzywny zostanie popełnione to samo wykroczenie, kwota mandatu zostanie podwojona.