Strażacki piknik 19 maja wywoła zakłócenia w ruchu drogowym

Miejski Zarząd Dróg i Transportu informuje, że w związku z uroczystościami na Placu Jagiellońskim w dniu 19 maja 2023 r. (piątek) w godzinach około 7:00-21:00 część ulicy Kelles-Krauza pomiędzy Struga a wschodnią stroną Placu Jagiellońskiego będzie niedostępna dla ruchu pojazdów.

Na Placu Jagiellońskim (przy budynku Teatru Powszechnego) odbędą się lokalne obchody Dnia Strażaka oraz XV Piknik Strażacki. W związku z tym odcinek ulicy Kelles-Krauza od ulicy Struga (wjazd na zakręcie przy Galerii Słonecznej) do wschodniej strony Placu Jagiellońskiego (naprzeciwko teatru) będzie czasowo zamknięty dla ruchu pojazdów, zarezerwowany wyłącznie dla organizatorów i uczestników ww. wydarzeń.

Sugerowane trasy objazdowe dla ruchu w kierunku wschodnim to ulice: Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza; natomiast dla ruchu w kierunku zachodnim – ulice: Kelles-Krauza, Staszica, Kilińskiego, Focha prowadzące do Placu Jagiellońskiego.

MZDiK apeluje do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach imprezy i stosowanie się do zmienionego oznakowania lub wskazówek organizatorów imprezy.