dyniobranie

Dyniobranie w Magicznych Ogrodach

Już w najbliższy weekend odbędzie się ostatnia impreza lata w Magicznych Ogrodach, którą jest dyniobranie z Mordolem Witkiem. Na uczestników czekają zabawy taneczne, atrakcyjne konkursy, smocze bębny i radosne Mordole. Będzie też wielki turniej i szkolenie dla krasnoludów, w którym mogą wziąć udział najmłodsi goście dyniobrania.

Impreza potrwa przez dwa dni – 25 i 26 września. A jej największymi bohaterami będzie czarodziejka Bari-ba-ba oraz krasnolud Wyrwipałka, którzy zabiorą uczestników w przepiękną podróż w najdalsze zakątki orientu. Wspaniałych atrakcji będzie co niemiara, w tym mordolowe figle-migle, huczny bal na Zamku Wróżek, żonglerzy i kuglarze, a nawet Dynio-zumba. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, goście będą mogli bawić się w Magicznych Ogrodach w godzinach 10:00-19:00.

Magiczne Ogrody to niesamowita kraina w środku Lubelszczyzny, której główną atrakcją jest olbrzymi, rozprzestrzeniający się na 18 hektarach, magiczny ogród. Jest to jedyne takie miejsce w kraju, gdzie rośnie niezliczona liczba różnorodnych gatunków drzew, krzewów, kwiatów i roślin zielnych. Magiczne Ogrody to rodzinny park tematyczny, który położony jest blisko Kazimierza Dolnego nad Wisłą.

Zwiedzając tę bajkową krainę, można wypocząć przy szemrzących strumykach i wodospadach, zrobić sobie zdjęcie na ślicznym mostku albo wylegiwać się na rajskiej plaży. W ogrodzie jest niejeden punkt widokowy, a także magiczny dziedziniec, który wita gości swoim zachwycającym pięknem. Cały teren spowijają liczne alejki, które przystosowane są również dla osób niepełnosprawnych.

Na terenie parku zainstalowano różne atrakcje dla dzieci, gdzie można sprawdzić swoją zręczność i kondycję, a także poskakać po zakręconych konstrukcjach. Ponadto, jest tutaj aż pięć restauracji z przepyszną kuchnią i słodkimi przysmakami, gdzie można zjeść znakomity posiłek w otoczeniu tętniącej życiem matki natury. Natomiast przed głównym wejściem do ogrodów udostępniono bezpłatny parking, który jest w stanie pomieścić około dwóch tysięcy samochodów.