Ekologiczny piknik na terenie Radomia

W sobotę, 27 maja, w samym sercu Radomia odbyło się spotkanie poświęcone ochronie środowiska. Celem organizatorów wydarzenia było promowanie odpowiedzialnych praktyk środowiskowych.

Rodziny tłumnie przybyły na sobotni piknik w Radomiu
Sobotnia impreza była kolejną z serii podobnych wydarzeń w Radomiu. Wcześniej Urząd Miejski zorganizował możliwość wymiany starego sprzętu AGD na sadzonki roślin. Podczas pikniku przeprowadzono zbiórkę odpadów papierowych, metalowych, plastikowych i szklanych, a w zamian uczestnicy mogli otrzymać sadzonki kwiatów.

Dodatkowo można było zobaczyć autobus elektryczny, wystawę o odnawialnych źródłach energii, a także pospacerować z „bezdomnymi” psami z radomskiego schroniska przy ulicy Witosa. W muszli parkowej swoje umiejętności zaprezentowali utalentowani wokaliści i autorzy tekstów z lokalnych szkół. Na zainteresowanych rządową inicjatywą „Czyste Powietrze” czekało stoisko informacyjno-konsultacyjne.

Podczas pikniku zorganizowano Ekobazar, czyli kącik z używanymi rzeczami. Osoby prywatne mogły oddać do skupu funkcjonalne, ale niepotrzebne przedmioty domowego użytku, takie jak elementy dekoracyjne, zabawki, sprzęt sportowy, książki i płyty.