Jubileuszowy koncert radomskiego chóru

Radomski Chór Campanella świętuje 30-lecie istnienia
W minioną sobotę w sali koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga zebrali się miłośnicy dobrej muzyki. To właśnie tutaj wystąpili członkowie i absolwenci chóru. Wśród obecnych byli lokalni politycy, m.in. Marek Suski, Konrad Frysztak, Andrzej Kosztowniak, wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska, Dariusz Żytnicki, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu oraz inni przedstawiciele radomskiego sektora kultury i oświaty.

W uznaniu wieloletniej działalności chóru Katarzyna Kalinowska wręczyła założycielce Marii Wrzesińskiej okolicznościowy grawerton.

Chór Campanella powstał w październiku 1992 roku i jest prowadzony przez Marię Wrzesińską. Maria Wrzesińska ukończyła studia na kierunku Edukacja Muzyczna na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz studia podyplomowe w zakresie Dyrygentury Chóralnej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od wielu lat związana jest z Polsko-Niemiecką Akademią Chóralną In Terra Pax.

Początkowo chór „Campanella” składał się z uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Z czasem jednak jego skład poszerzył się o absolwentów tejże placówki.