W Radomiu powstają ośmiopiętrowe apartamentowce

Przyjemny wiosenny klimat przyspieszył budowę osiedli mieszkaniowych na Glinicach przy ulicy Zagłoby w Radomiu. W sąsiedztwie supermarketu „Biedronka”, w miejscu dawnego kina Odeon, powstają dwa nowoczesne budynki mieszkalne.

Postęp prac budowlanych na terenie dawnego kina Odeon jest zauważalny z każdym miesiącem, gdyż ekipa montuje już kolejne poziomy bloków. Cały projekt nosi nazwę „Odeon Park”, oddając hołd zarówno staremu kinu Odeon, jak i sąsiedniemu Parkowi Ruzik. Bujna zielona przestrzeń na Glinicach stanowi dodatkowy atut dla przyszłych mieszkańców kompleksu apartamentowego.

W dwóch ośmiopiętrowych budynkach mieszkalnych znajdzie się łącznie 70 mieszkań. Oba budynki zostaną połączone ze sobą za pomocą konstrukcji naziemnej. Dodatkowo znajdzie się tam 60 podziemnych miejsc parkingowych i 30 miejsc zewnętrznych pod pergolą. Ponadto dostępne będą 74 komórki lokatorskie. Apartamenty na najwyższych piętrach będą miały 65-metrowe tarasy. Cały projekt ma zostać ukończony do końca 2024 roku.

Pierwotnie na tym terenie planowano 11-piętrowe budynki, ale Rada Miasta nie zgodziła się na ich zbyt dużą wysokość. W rezultacie plany zostały zmienione na ośmiopiętrowe budynki.