Radomskie podstawówki w trakcie egzaminów z matematyki

W środę, 24 maja, rozpoczął się drugi dzień egzaminu ósmoklasisty. Uczniowie klas programowo najwyższych wykazali się znajomością pojęć matematycznych nabytych w trakcie nauki szkolnej. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9 we wszystkich szkołach podstawowych, również w Radomiu.
Uczniowie klas ósmych w Radomiu zmierzyli się z egzaminem z matematyki
Agnieszka Gasek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu, powiedziała: „W naszej szkole jest sześć klas ósmych, do których uczęszcza 178 uczniów. Wszyscy stawili się dziś w szkole. Ten egzamin jest bardzo ważny, bo bez niego uczniowie nie ukończą szkoły podstawowej. Po pierwszym dniu egzaminu możemy potwierdzić, że wszystko idzie dobrze, nie ma żadnych problemów i mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie osiągną jak najlepsze wyniki”.

W kolejnym artykule, około godziny 13:00, udostępnimy rozwiązania i arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty z matematyki w 2023 roku.

Podczas drugiego dnia egzaminu uczniowie zmierzyli się z serią pytań, w tym z pytaniami zamkniętymi, które zazwyczaj są stosunkowo proste. Zadania otwarte mogą jednak stanowić dla uczniów większe wyzwanie.

Kacper Lech i Błażej Strzałkowski, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu, po wyjściu z placówki komentowali: „Zgodnie z oczekiwaniami pytania zamknięte nie sprawiły trudności. Egzamin testowy miał podobny poziom trudności, więc obyło się bez niespodzianek.