Ekspansja Stadionu Radomiaka Radom: Planowane rozbudowy do 15 tysięcy miejsc

Stadion Radomiaka w Radomiu planowany jest do rozbudowy, z zamiarem zwiększenia jego pojemności do 15 tysięcy miejsc dla widzów. Lokalne władze miasta Radom intensywnie pracują nad organizacją przetargu na budowę dodatkowych dwóch trybun na terenie stadionu.

W celu finansowania tej inwestycji, miasto otrzymało grant w wysokości 30 milionów złotych. Środki te zostały przyznane przez ósmą edycję Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Podczas najnowszej Sesji Rady Miejskiej w Radomiu, prezydent miasta, Radosław Witkowski, poinformował obecnych o obietnicy wsparcia finansowego od Banku Gospodarstwa Krajowego. Witkowski wyjaśnił, że bank zobowiązał się do wsparcia projektu kwotą 30 milionów złotych. Dodatkowo, Prezydent ujawnił powołanie specjalnego zespołu roboczego, który będzie nadzorować ten projekt. Zespół jest kierowany przez Eugeniusza Kaczmarka, dyrektora wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Obecnie zajmują się oni aktualizacją dokumentacji niezbędnej do realizacji projektu budowy trybun. Dodatkowo, Witkowski zaznaczył, że miasto zamierza przekazać na ten cel dodatkowe 15 milionów złotych z własnego budżetu.

Stadion Radomskiego Centrum Sportu, aktualnie dysponujący 8840 miejscami dla widzów, po zakończeniu prac zyska dodatkowe miejsca, osiągając docelową pojemność 15 tysięcy miejsc. Stadion, położony przy ulicy Struga 63, stanowić będzie istotne centrum sportowe dla mieszkańców Radomia.