Elektryczne autobusy i komunikacja gminna już w Zakrzewie: mieszkańcy cieszą się na zmiany

Miasto Zakrzew dokonało znaczącego zakupu, inwestując w elektryczne autobusy, które będą obsługiwać nowo stworzoną gminną komunikację publiczną. Pierwsze planowane trasy już zostały wyznaczone i uruchomienie projektu zaplanowano na najbliższą środę. Dzięki tej inicjatywie mieszkańcy zyskają możliwość łatwego dojazdu do takich miejsc jak Radom. Ta nowość spotkała się z ogromnym entuzjazmem lokalnej społeczności.

Decyzja o stworzeniu gminnej komunikacji publicznej w Zakrzewie, choć nie była prosta, ze względu na jej kosztowność, została podjęta w roku 2021. Ten krok umożliwi zapełnienie pustki po likwidacji PKS-u. – Na cztery nowoczesne autobusy gmina przeznaczyła niemal 13 milionów złotych – mówi Leszek Margas, wójt Zakrzewa. Wyjaśnia również, że pierwsze dwie trasy będą kursować z Zakrzewskiej Woli do Radomia oraz z Dąbrówki Nagórnej do Radomia.

Kolejne trasy mają rozpocząć działalność od 1 września. Trzecia z nich obsługiwać będzie obszar od Kolonii Jaszowice do Radomia. Natomiast czwarta trasa będzie funkcjonować jako trasa wewnętrzna, umożliwiająca przemieszczanie się po terenie gminy Zakrzew – dodaje wójt.