Flota transportu miejskiego w Radomiu wzbogaci się o pięć nowych autobusów MAN Lion’s City 12

W najbliższej przyszłości, dokładniej mówiąc jesienią, miejski przewoźnik w Radomiu, MPK, otrzyma wzmocnienie swojej floty. Będą to pięć fabrycznie nowych pojazdów klasy maxi o długości 12 metrów, które reprezentować będzie marka MAN Lion’s City 12.

Obowiązek dostawy tych nowoczesnych autobusów spoczywa na konsorcjum dwóch firm: PKO Leasing S.A. oraz MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o. Koszt oferowanego 5-letniego leasingu operacyjnego wyniesie 7 133 918 zł netto. Każdy z tych nowych autobusów będzie w stanie przewozić do 98 pasażerów naraz, z tym że tylko 29 z nich będzie miało zapewnione miejsca siedzące. Na pokładzie każdego pojazdu znajdzie się także specjalne stanowisko przeznaczone dla wózka inwalidzkiego lub dziecięcego.

Kosztowne, ale komfortowe – tak można opisać te nowe pojazdy. Autobusy będą posiadały klimatyzację oraz pełne wyposażenie ułatwiające podróż osobom niepełnosprawnym. Każdy z pojazdów będzie wyposażony w wyświetlacze LED i LCD, a także system nagłośnienia informujący o kolejnych przystankach. Dodatkowo, na pokładzie znajdować się będzie monitoring, system liczenia pasażerów, trzy podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych pasażerów oraz kasowniki dotykowe, z których jeden będzie miał również funkcję terminala płatniczego. Warto dodać, że silniki tych autobusów będą spełniały surową normę emisji spalin EURO-6, co jest porównywalne z niską emisją autobusów gazowych.