Funkcjonariusze z radomskiego wydziału drogówki zatrzymali kierowcę z nieodpowiednimi tablicami rejestracyjnymi

W Radomiu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, zatrzymali 47-letniego mężczyznę prowadzącego samochód z tablicami rejestracyjnymi, które nie były przypisane do tego konkretnego pojazdu. Został on początkowo zatrzymany za przekroczenie prędkości, ale teraz musi również odpowiedzieć za dodatkowe przestępstwo polegające na korzystaniu z niewłaściwych tablic rejestracyjnych. Za taki czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło w wtorek wieczorem (13.02), kiedy to policja patrolowała ulicę Kielecką w Radomiu, kontrolując prędkość poruszających się tam pojazdów. Podczas jednej z kontroli zatrzymano kierowcę marki Seat, który jechał zbyt szybko, naruszając ograniczenia prędkości.

Prowadzący samochód okazał się być 47-letnim mieszkańcem Radomia. Po sprawdzeniu danych pojazdu w systemach policyjnych stało się jasne, że mężczyzna korzystał z tablic rejestracyjnych, które były przypisane do innego samochodu. Na domiar złego, auto nie było objęte polisą ubezpieczeniową.

W związku z popełnieniem wykroczenia, mężczyzna otrzymał mandat karny. Ponadto, za stosowanie tablicy rejestracyjnej, która nie jest przypisana do danego pojazdu, grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.