86-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych w Radomiu, kierowca utraciła prawo jazdy

Na ulicy Tochtermana w Radomiu doszło do nieszczęśliwego wypadku drogowego. 86-letnia pani została potrącona na pasach przeznaczonych dla pieszych. Funkcjonariusze policji, którzy zajmowali się sprawą, zdecydowali o odebraniu prawo jazdy prowadzącej samochód.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w środę, 14 lutego, tuż przed godziną dziewiątą rano. Kobieta kierująca samochodem marki Volvo, próbując skręcić z ulicy Podwalnej, nie zachowała należytej ostrożności. W efekcie doszło do zderzenia z 86-letnią pieszą przechodzącą przez ulicę Tochtermana. Poszkodowaną natychmiast przewieziono do szpitala – relacjonuje Justyna Jaśkiewicz reprezentująca Komendę Miejską Policji w Radomiu. Dodaje również, że 24-letnia kierująca była trzeźwa podczas incydentu i na chwilę obecną straciła prawo jazdy. Policja kontynuuje śledztwo w celu ustalenia wszystkich faktów związanych z tym niefortunnym wydarzeniem.

Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu subtelnie przypomina o konieczności zachowania ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych. Wypadki z udziałem pieszych są często tragiczne w skutkach. Kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność i umożliwić pieszym bezpieczne przejście przez jezdnię. Piesi z kolei powinni pamiętać, żeby nie wchodzić na pasy tuż przed nadjeżdżającym pojazdem lub nie wyłaniać się zza przeszkód. Respektowanie wzajemnych praw i obowiązków ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Nieustępowanie pierwszeństwa i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny kolizji – podkreśla Justyna Jaśkiewicz.