Unikalne na skalę kraju Branżowe Centrum Umiejętności debiutuje w Radomiu

Radom stał się siedzibą nowo powstałego Branżowego Centrum Umiejętności, które specjalizuje się w kształceniu w dziedzinie automatyki przemysłowej. Jest to jedyna placówka tego typu w całym kraju. Przy tworzeniu tej instytucji wydano ponad 15 milionów złotych – taką informację podała Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent miasta, podczas ceremonii otwarcia, która miała miejsce w czwartek.

Kalinowska podkreśliła, że Radom od dawna stawia na rozwój edukacji zawodowej. „Jesteśmy liderem w Polsce jeżeli chodzi o realizację dualnego systemu kształcenia, który wprowadziliśmy z powodzeniem kilka lat temu. Teraz stajemy się pierwszym miastem w kraju, które gości Branżowe Centrum Umiejętności specjalizujące się w automatyce przemysłowej” – mówiła wiceprezydent.

Podstawowym celem działania BCU o takim profilu jest wspieranie formacji kadry do pracy dla nowoczesnej ekonomii w sektorze elektromechanicznym. W pracowniach wyposażonych w najnowsze technologie, zarówno uczniowie i studenci, jak i dorośli czy nauczyciele edukacji zawodowej będą mogli poszerzać swoje umiejętności i wiedzę z zakresu automatyki przemysłowej. „Nadrzędną ideą stworzenia branżowych centrów umiejętności jest edukacja pracowników na nowoczesnym sprzęcie, stosowanym przez najbardziej zaawansowane technicznie firmy” – podsumowała wiceprezydent.