Groźny pożar sparaliżował ruch na ulicy

10 lutego, w piątek, po godzinie 1 po południu radomska straż pożarna została poproszona o interwencję w sprawie pożaru dymu w przewodzie kominowym kompleksu mieszkań położonych przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wernera. Spowodowało to duże zamieszanie w okolicy i skrzyżowanie zostało na jakiś czas zamknięte.

Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się komin starej konstrukcji. Na szczęście żaden z lokatorów nie odniósł obrażeń. Praca strażaków polegała na upewnieniu się, że teren jest bezpieczny, wygaszeniu pieca, wyczyszczeniu sadzy z komina oraz ugaszeniu palącej się sadzy. Po zakończeniu działań przewietrzyli miejsce i zbadali stężenie tlenku węgla w pomieszczeniach.

Strażacy przypominają o tym, aby podczas akcji użytkowych pamiętać o czyszczeniu przewodów dymowych i spalinowych. Zwracamy uwagę na fakt, że zanieczyszczenia z przewodów pieców, w których spalane są paliwa stałe, powinny być usuwane co najmniej cztery razy w roku, a te z pieców, w których wykorzystywane są paliwa płynne lub gazowe – dwa razy w roku.