W Radomiu powstaje nowy budynek usługowy

Przy ulicy Waryńskiego w Radomiu planowana jest budowa wieżowca z obiektami na parterze. Obecnie na sprzedaż wystawiony jest grunt z planem koncepcyjnym opracowanym przez prestiżowe biuro architektoniczne Rodak -Architects. Oferent – Lloyd Properties – za nieruchomość o powierzchni 531 metrów kwadratowych żąda kwoty 998 280 złotych. Obecnie na tym terenie znajdują się dwa stare i niewielkie obiekty (mieszkalny i usługowy).

Nieruchomość ma wydane i ustalone twarde przepisy o postępie prac, zezwalające na realizację 4 kondygnacyjnego budynku wielorodzinnego wraz z garażem podziemnym. Obiekt ten posiada łączną powierzchnię 878 metrów kwadratowych na cele mieszkalne oraz 184 metrów kwadratowych na cele handlowe na pierwszym piętrze. Ostatecznie całość powierzchni „sprzedawalnej” wynosi 1.062 metrów kwadratowych.

Działkę i proponowaną inwestycję uprzywilejowuje bliskość dworca PKP (w odległości 600 metrów), stacji POKS (400 metrów), katedry (300 metrów) i Parku Kościuszki (300 metrów).

Należy zaznaczyć, że sąsiadujące budynki mieszkalne zostały zaprojektowane przez biuro projektowe Rodak Architekci. Na uwagę zasługuje również fakt, że to samo biuro odpowiada za realizację budynku wielorodzinnego – sąsiadującego z radomską katedrą.