Historia sportu radomskiego na najwyższym szczeblu – nowa publikacja przypominająca sukcesy lokalnych drużyn

W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Radomia ukazało się niedawno wydawnictwo noszące tytuł „Radom na szlakach ekstraklasy”. Publikacja ta ma na celu przypomnieć miejscowej społeczności o zaszczytnych występach radomskich sportowców w najważniejszych ligach i rozgrywkach.

„Radom na szlakach ekstraklasy” to dokumentacja dwóch wyjątkowych sezonów sportowych w naszym mieście, kiedy to aż cztery radomskie drużyny miały okazję rywalizować na najwyższym poziomie. Zdaniem Michała Podlewskiego, idei stojącego za projektem, był to doskonały moment, aby przywołać wspomnienia o złotym okresie różnych dyscyplin sportowych w Radomiu, takich jak boks, tenis, łucznictwo, tenis stołowy czy zapasy.

Głównymi twórcami tej inicjatywy są Lech Mosiołek, Grzegorz Stępień i Michał Podlewski. Projekt uzyskał wsparcie od Sławomira Monika, Grzegorza Sieka, Jerzego Gralińskiego i Piotra Stanikowskiego. Realizacją przedsięwzięcia zajął się Stowarzyszenie Gramy Razem.

Publikacja ta stanowi uzupełnienie wielu tablic, które mają pojawić się wiosną na terenach, gdzie swoje mecze rozgrywały ekstraklasowe drużyny z Radomia. Wśród lokalizacji, które zostaną w ten sposób upamiętnione, znajdują się hala i stadion MOSiR, hala na Sadkowie oraz obiekty Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga.