Historyczna wizyta Papieża Jana Pawła II w Radomiu sprzed 33 lat

Trzydzieści trzy lata temu Radom miał zaszczyt gościć Papieża Jana Pawła II. Była to integralna część jego czwartej pielgrzymki do ojczyzny, która odbywała się pod inspirującym hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”.

W trakcie tej niezapomnianej i pełnej historycznych momentów wizyty, Ojciec Święty zaszczycił swą obecnością kościół pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny, który dzisiaj służy jako kościół katedralny. Jan Paweł II znalazł również czas na chwilę zadumy i modlitwy przy symbolicznym kamieniu-pomniku. Ten kamień stanowi pamiątkę protestu robotniczego, który miał miejsce w czerwcu 1976 roku.

Po tych wzruszających momentach, Papież Jan Paweł II kontynuował swą pielgrzymkę, odprawiając Mszę Świętą na terenie radomskiego lotniska. Wizyta ta była nie tylko okazją do duchowego świętowania, ale również doświadczenia ważnego momentu dla lokalnego seminarium. Papież bowiem dokonał poświęcenia Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, co na stałe wpisało się w historię miasta i diecezji.