InPost rozpoczyna ekspansję w nowej strefie gospodarczej na Wincentowie

Wincentowo doświadcza ekonomicznej transformacji, a jej strefa gospodarcza zaczyna rozkwitać! Pierwszym firmą, która zdecydowała się na wynajem powierzchni, jest InPost. Kolejny obiekt jest już gotowy do zawarcia umowy najmu.

20 czerwca 2024 roku, InPost uruchomił oficjalnie swoją działalność w jednym z najnowocześniejszych obiektów, wybudowanym przez Bojanowicz Investments. Obok znajduje się już inna hala, czekająca na kolejnego najemcę, a plany inwestora uwzględniają budowę jeszcze jednej.

Radosław Witkowski, prezydent miasta, podkreślił znaczenie tego rozwoju dla regionu mówiąc: „To jest kluczowy moment dla naszego miasta – tworzą się nowe miejsca pracy. Dla mnie to również duże osiągnięcie, ponieważ tworzenie strefy na Wincentowie było jednym z moich głównych celów wyborczych w 2018 roku. Od tego czasu przygotowaliśmy infrastrukturę i utworzyliśmy system komunikacyjny zapewniając atrakcyjne warunki dla inwestorów. Jestem pewny, że niedługo cały obszar strefy po wschodniej stronie ulicy Warszawskiej zacznie tętnić ekonomiczną aktywnością, na wzór innych lokalizacji takich jak Gołębiów czy Wośniki.”

Warto przypomnieć, że konstrukcje przemysłowe powstają na działce nabytej przez radomską firmę od miasta i od miejskiej spółki Rewitalizacja. W przeszłości znajdowały się tam ogródki działkowe. Ta nowo rozwijana lokalizacja jest częścią specjalnej strefy przemysłowej zaprojektowanej przez miasto Radom.